Logo UK

 Opatření ÚK k omezení rizik nákazy koronavirem. V naléhavých případech kontaktujte marta.machytkova@cvut.cz

Seminář Pracujeme s Citavi

citavi workshop

(Designed by freepik.com)
 
  
 
Seminář zrušen z důvodu nemoci přednášejícího!
 

Seminář se bude konat dne 6. března 2018 (13:00-15:00) v prostorách Vzdělávacího centra NTK v Praze (Technická 6, Praha 6 - vchod NTK 3). Citavi představí zástupce firmy Patrick Hilt (seminář bude v angličtině).

Citavi je nástroj, který umí nejen vyhledávat, uložit a spravovat zánamy o mnoha informačních pramenech (Reference Editor), ale zároveň umí pomoc při plánování (Task Planner) a organizaci (Knowledge Organizer) přípravy odborné práce. Samozřejmostí je podpora citování při  psaní odborných textů (doplněk Word Add-In).

Stojí za pozornost…

  • Možnost vytvoření vlastního katalogu zdrojů („metavyhledávač“).
  • Organizér (Task Planner) umožňuje naplánovat jednotlivé fáze výzkumu, u jednotlivých úkolů stanovit termín, míru jeho důležitosti a stav jeho plnění.
  • Tzv. Knowledge Organizer slouží k vytvoření struktury práce, kterou lze průběžně doplňovat a upravovat. K jednotlivým bodům osnovy se dají přiřazovat poznatky získané z uložených informací, např. obrázky, tabulky, grafy, vlastní komentáře.
  • Při psaní vlastní práce se „NA JEDNO KLIKNUTÍ“ vloží všechny informace uložené v osnově projektu do vytvářeného dokumentu včetně odkazů, spolu se seznamem použité literatury.
  • Pracuje ve Wordu i v LaTeXu.

Více informací o Citavi lze nalézt i na webových stránkách: Citavi.com

Pozor! Počet míst je omezen.