Logo UK

Doktorandské dny

Doktorandské dny svým obsahovým zaměřením vychází z kurzu pro doktorandy “Informace pro vědu a výzkum”. 

Jedná se o dopolední bloky pro (především) studenty doktorandského studia, kteří se chtějí seznámit s nabízenými tématy (viz níže) nebo si chtějí své znalosti v daných oblastech prohloubit.

V rámci jednotlivých bloků získáte v jednu chvíli a na jednom místě ucelený přehled o tématech, která se k dané oblasti vztahují. Budete se moci zeptat na to, co vás zajímá. Oblastem, které se ukáží pro posluchače nejasné, problematické či více zajímavé, můžete v rámci daného bloku věnovat více času.

Naším záměrem je poskytnout zájemcům soubor informací, rad a dovedností, které by jim usnadnily práci jakožto budoucím autorům vědeckých publikací - na cestě od vyhledávání informačních zdrojů a získávání informací, přes jejich hodnocení, organizaci až po využití při publikování v odborných časopisech a následném vykazování jejich publikační činnosti.

Na místě bude i malé občerstvení, kdy bude možnost i pro neformální setkání a diskuse.

Nově bude možné se Doktorandských dnů zúčastnit "vzdáleně". Jednotlivé bloky budou natáčeny a online přenášeny přes Teams.

 

POZOR! Vzhledem k současné situaci a distanční výuce se bude blok věnovaný Open Access konat formou webináře v MS Teams.


4 rocni obdobi upraveny2

Na co se můžete těšit:

  • 13. 5. 2021 Věda a výzkum

Proběhly:

  • 15. 10. 2020 Informační zdroje
  • 19. 11. 2020 Autorské právo
  • 17. 12. 2020 Vědecké publikování
  • 18. 3. 2021 Open Access

Program jednotlivých dní, podrobnější informace a registrační formulář najdete níže na stránce.

 

Místo konání:

Učebna B-671 (6. patro, budova CIRC)

Jugoslávských partyzánů 1580/3, vchod B3

  

Tematické bloky: