Logo UK

Vyhledávač SUMMON

Vyhledávač Summon umožňuje vyhledávání ve všech dostupných informačních zdrojích na ČVUT - katalog ÚK ČVUT, odborné databáze, open access informační zdroje atd.

Díky němu se také dostanete přímo k plným textům článků a knih (pokud je pro ČVUT předplacený přístup).

Jednotné vyhledávání informací na ČVUT

symbol cvut

Možnosti práce s vyhledávačem Summon

Základní a pokročilé vyhledávání

Základní vyhledávání obsahuje 1 vyhledávací pole, kam lze zadávat klíčová slova a Booleovskými operátory. Po zadání několika písmen se objeví "našeptávač", který vám nabídne možná klíčová slova. Pokročilé vyhledávání umožňuje rozšířit vyhledávání na několik polí. Zároveň je možné vyhledávat v konkrétním poli (názeav, autor, vydavatel apod.). Vyhledávání můžete současně omezit dalšími podmínkami (pouze plný text, časové období atd.).

Možnosti upřesnění vyhledávání

Po provedení vyhledávání se v hlavní části zobrazí vyhledané dokumenty a v levé části nabídka upřesnění vyhledávání. Můžete tak "doladit" vaše vyhledávání. 

 summon 01
Možnosti práce s vyhledanými dokumenty

V hlavní části obrazovky vidíte výsledky vašeho vyhledávání. U jednotlivých záznamů vidíte jeho základní informace. V náhledu najdete podrobný popis dokumentu a vpravo nahoře další nabídku - záznam můžete citovat, odeslat e-mailem nebo další možnosti.

 summon 02
Citujte snadno i v Summonu

Citovat zdroje můžete rovnou v Summonu. U vybraného záznamu stačí kliknout na příslušnou ikonu (uvozovky) a poté vybrat požadovaný formát.

 summon 03