Logo UK

Redakce

pageHeaderLogoImage_en_US.jpg

Redakce vědeckých časopisů zajišťuje vydávání dvou recenzovaných periodik Acta Polytechnica a Acta Polytechnica CTU Proceedings. Poskytuje podporu i ostatním redakcím v rámci ČVUT a spravuje platformu pro otevřené publikování vědeckých recenzovaných časopisů OJS (Open Journal Systems).

Redakce se podílí i na dalších aktivitách knihovny, např. na výuce a seminářích k tématu vědeckého publikování. Rovněž poskytuje konzultace začínajícím i již publikujícím autorům vědeckých prací ohledně publikačních standardů a psaní vědeckých článků.

Časopisy

Acta Polytechnica

Vědecký recenzovaný univerzitní časopis ČVUT publikuje původní vědecké práce mezinárodní komunity autorů z celého spektra inženýrských oborů i z oborů matematických a fyzikálních. Začal vycházet již v roce 1961 pod názvem „Proceedings of the Czech Technical University“. V roce 1966 byl název časopisu změněn na Acta Polytechnica.

Acta Polytechnica CTU Proceedings

Acta Polytechnica CTU Proceedings je sborníková řada pro konferenční sborníky z konferencí, jejichž pořadatelem nebo spolupořadatelem je ČVUT.

Podpora pro autory

Jak psát pro Acta

Na co si dát pozor při psaní vědeckého článku a tipy pro autory, jak psát vědecký článek.

Podmínky publikování v Acta

Přehledné shrnutí podmínek, odkazy na související dokumenty.

Podpora pro redakce

DOI na ČVUT

Podrobné informace k DOI (Digital Object Identifier), mezinárodnímu jednoznačnému a trvalému identifikátoru elektronického dokumentu, který zajišťuje trvalý odkaz na konkrétní elektronický dokument v prostředí internetu, a jeho užití na ČVUT.

Similarity Check

Similarity Check poskytuje vydavatelům odborných časopisů a konferenčních sborníků na ČVUT možnost kontroly původnosti odborných textů a prevence plagiátorství v celosvětovém rozsahu.

Open Journal System

OJS je redakční systém určený pro správu a publikování elektronických časopisů. Jeho instalaci redakcím odborných časopisů v rámci ČVUT spravuje Ústřední knihovna, která také nabízí informační podporu.