Bibliometrie
~ Přístup do databáze, informace o podmínkách zařazení časopisů a sborníků do databáze WoS.
~ Přístup do databáze, informace o podmínkách zařazení časopisů a sborníků do databáze Scopus.
~ Analytický nástroj nad daty Web of Science.
~ Databáze časopisů zařazených ve Web of Science, poskytuje informace o řadě indikátorů kvality časopisu včetně impakt faktoru.
~ Zde najdete základní informace o metodice hodnocení vědy a výzkumu v ČR (Metodika 2017+), RIV, seznam základních dokumentů a stručné zásady hodnocení.
Open Access
~ Základní informace o principu Open Access, základní terminologie, základní formy publikování a zveřejňování publikací v režimu Open Access, odkazy na zajímavé články.
~ Informace o publikování tzv. zlatou cestou OA - tj. v otevřených časopisech (časopisech vydávaných v režimu Open Access).
~ Informace o otevřených repozitářích, o principu, podmínkách a možnostech autoarchivace, tj. zveřejňování a šíření již vydaných publikací (tzv. zelená cesta OA).
Publikování Open Access knih na ČVUT
~ ÚK poskytuje možnost publikování Open Access publikací - monografií, sborníků, skript, výukových materiálů aj. v režimu Open Acces v Digitální knihovně ČVUT se všemi aktuálními publikačními standardy.
~ Informace o povinnosti poskytovat otevřený přístup k publikacím vzniklým z projektů programu Horizont 2020 a Horizont Evropa, podmínky publikování (verze k publikování, podmínky autoarchivace, poplatky, návody).
~ Informace o možnostech práce s výzkumnými daty a jejich ukládání pro splnění požadavků řady grantových agentur (výzkumná data, FAIR, data, Data Management Pan - DMP apod).
~ Seznam základních pojmů problematiky Open Access.
Pro autory
~ Autorské právo a publikování
~ Co vše je dobré zvážit před publikováním článku, jak si najít, popřípadě ověřit časopis, ve kterém chcete publikovat, jaká kritéria posuzují významní zahraniční vydavatelé u zaslaných rukopisů, a jak splnit povinnosti publikování v režimu Open Access.
Zveřejňování plných textů prostřednictvím Digitální knihovny ČVUT
~ Jakým způsobem je možné uložit kopii své publikace do Digitální knihovny ČVUT (repozitáře DSpace).
~ Problematika predátorských časopisů, hlavní znaky predátorů, jak je rozeznat.
~ Identifikátory autora používané v citačních databázích Web od Science a Scopus a jejich propojení na identifikátor ORCID.
~ Všechny informace o jednoznačném identifikátoru ORCID ID, jeho založení a využívání přímo na ČVUT.
~ Nástroj na usnadnění psaní odborného textu v anglickém jazyce - kontrola stylistiky a gramatiky odborného textu.