Logo UK

Writefull na ČVUT

WLogo

Nástroj na kontrolu gramatiky a stylistiky anglického textu. Je založený na strojovém porovnání textu oproti databázi publikovaných vědeckých textů, recenzovaných odborných publikací. Přístup je možný odkudkoli, není omezený na IP adresy ČVUT. Důležitá je registrace s emailovou adresou z domény ČVUT.

 

Writefull se skládá z několika modulů: 

 

Více informací o Writefull:

Návod pro Writefull - všechny moduly (CZE) (.pdf)

Návod pro Writefull v MS Word (CZE) (.pdf)

Writefull Guide for all modules (ENG) (.pdf)

Writefull for Word Guide (ENG) (.pdf)

 

Semináře k Writefull:

Online seminář v češtině: Seznamte se: Writefull - nastroj pro vaše odborné texty v angličtině (nový termín 2. 3. 2021)

Záznamy starších seminářů jsou k dispozici, včetně odpovědí na položené otázky a manuálu, jak na instalaci doplnku do MS Word:

Seminář z 11. 2. 2021

Seminář z 16. 2. 2021

 

Jaký je rozdíl mezi Writefull a Grammarly?

Grammarly je vhodný na kontrolu běžné každodenní komunikace v angličtině. Je založený na indexaci obecných anglických textů, které na jazykovou kontrolu využívá. Má plugin do webového prohlížeče, který lze využít při psaní e-mailů a různých jiných textů přímo na webu. Tento plugin Writefull nemá.

Oproti tomu Writeful je zaměřený na kontrolu odborného/vědeckého textu. Je založený na vytěžování jen vědeckých článků. Můžete si vyhledat fráze, které se používají ve vědeckých článcích, popřípadě si zkontrolovat, jestli se Vámi využité slovní spojení ve vědeckých textech vyskytuje. Zaznívají názory, že zejména pro odborné psaní v přírodovědných a technických oborech je Writefull vhodnější.